Преотстъпеният от Славия в Сибир Стив Жозеф Ренет вкара едно от попаденията за тима си при равенството 2:2 срещу шампиона Рубин (Казан). Срещата бе от 23-ия кръг на руската Висша лига.

Френският защитник, който е собственост на "белите" даде преднина на Сибир в 29-ата минута. За Ренет това бе първи гол в Русия от 6 изиграни мача до момента.

В 50-ата Кристиан Нобоа изравни за Рубин от дузпа, а в 80-ата Салваторе Бокети също реализира във вратата на домакините и така тимът от Казан поведе с 2:1. Сибир все пак стигна до точката с попадение на Роман Беляев в 82-ата минута - 2:2.

Така Рубин остана втори във временното класиране с 47 точки от 23 мача. Лидерът Зенит е с 50 от 20 двубоя. Сибир е на последната 16-а позиция с 16 точки в актива си. /БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 23 КРЪГ

От 2 октомври (събота)
От 3 октомври (неделя)
Сибир - Рубин (Казан) 2:2

Предстоящи
На 3 октомври (неделя): Сатурн - Локомотив (Москва), Анжи - Спартак (Москва), Спартак (Налчик) - Зенит, ЦСКА (Москва) - Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 50, 2.Рубин 47, 3.ЦСКА (Москва) 42, 4.Спартак (Налчик) 36, 5.Спартак (Москва) 33, 6.Ростов 33 и др.