Черноморец (Бургас) записа ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 г. На своя стадион младите “акули” се наложиха над Векта (Пд) с 3:1 в пряк сблъсък от 9-ия кръг между конкуренти за челните места.

През първото полувреме бургаските юноши играха срещу силния източен вятър, но създадоха редица чисти положения. Падна обаче само един гол. Вкара го халфът Живко Хаджиев след перфектна комбинация с Андон Стоянов. След почивката щатният реализатор Милчо Ангелов и десният бек Стоян Кижев направиха аванса на домакините класически. Чак към края пловдивчани се отчетоха с почетно попадение.

С 16 точки в актива Черноморец (Бургас) влезе в челната шестица на временното класиране и изпревари Векта, който има 15 точки. В следващия 10 кръг юношите на треньора Антон Спасов гостуват на 9 октомври на Локомотив (София)./БЛИЦ