Армения постигна първата си победа в квалификациите за Евро 2012, след като в мач от Група “В” се наложи с 3:1 над участника на Мондиал 2010 Словакия.

Юра Мовсисян откри резултата за арменците в 23-ата минута, а Владимир Вайс изравни в 36-ата, след като в наказателното поле се осбоди от двама защитници и простреля Роман Березовски.

Домакините стигнаха до победата с попадения в началото и края на второто полувреме. Георг Хазарян се разписа за 2:1 в 50-ата минута, а Хенрих Мхитарян оформи победата на тима си в последната минута на мача.

Бившият играч на ЦСКА Радослав Забавник игра 81 минути за Словакия, като се отчете с жълт картон за фаул срещу Манучарян в 68-ата минута.

С този успех Армения временно излезе на трето място в класирането на Група “В” с 4 точки, като измести от тази позиция Русия. “Сборная” има 3 точки, но по-късно днес гостува на Ейре. “Детелините” и Словакия са лидери в групата с по 6 точки./БЛИЦ