Белгия записа първата си победа в квалификациите за Евро 2012, след като в мач от Група “А” се наложи с 2:0 като гост на Казахстан.

И двата гола в двубоя бяха реализирани от резервата Марвин Огунджими. Нападателят на Генк се появи в игра в 46-ата минута на мястото на Ромело Лукаку.

Това бе дебют за 22-годишния Огунджими в националния отбор на Белгия и той отпразнува играта си за тима на Жорж Леекенс с попадения в 52-ата и 70-ата минута.

Казахите завършиха мача с 10 души, след като Александър Кислицин получи втори жълт картон в 68-ата минута за фаул срещу Йеле ван Дам.

Въпреки победата Белгия остана на четвърто място в групата, но вече с 3 точки. Казахстан остана последен без актив и без отбелязан гол в евроквалификациите./БЛИЦ