Холандия записа третата си поредна победа в евроквалификациите в група "Е", след като се наложи трудно с 1:0 в гостуването си на Молдова. За пореден път герой за "лалетата" бе нападателят Клаас-Ян Хунтелаар, който отбеляза единственото попадение в мача в 37-ата минута и така вече има 6 гола на сметката си в тези квалификации.

В 21-ата минута Дорош стреля опасно към вратата на "лалетата", но не успя да се разпише. Постепенно обаче гостите наложиха превес и в 37-ата минута Ван дер Ваарт пусна хитър извеждащ пас към Хунтелаар в наказателното поле и нападателя с удар в обратния ъгъл откри резултата. Малко преди края на първата част отново Хунтелаар бе изведен в добра позиция, но от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

През второто полувреме гостите имаха още няколко добри шанса за гол. След победата гостите излязоха еднолично начело в групата с актив от 9 точки. Молдова пък запази 4-ата си позиция с 3 точки./БЛИЦ