Нани вкара два гола за три минути, а Кристиано Роналдо добави едно попадение за Португалия при победата с 3:1 над Дания в мач от Група “Н” на квалификациите за Евро 2012.

Нани откри резултата в 29-ата минута, когато с крак засече центриране на Кристиано Роналдо, а две минути по-късно се възползва от грешен пас на Кристиан Поулсен.

Симон Кяер върна едно попадение 10 минути преди края, като преди да влезе във вратата топката рикошира в Рикардо Карвальо.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо гарантира победата на Португалия, след като получи асистенция от Нани. Мачът бе дебют за новия селекционер на “селесао даш киняш” Пауло Бенто.

Това бе първата победа на Португалия в квалификациите за Евро 2012, след като в първите си два мача тимът записа загуба от Финландия и равенство с Кипър./БЛИЦ