Хърватия записа трудна победа с 2:1 като гост на Израел в среща от квалификационна Група "F" за Евро 2012 в Полша и Украйна. "Шахматистите" нанесоха своя удар преди почивката, а в герой се превърна халфът на Тотнъм Нико Кранчар.

Синът на селекционера на Черна гора Златко Кранчар откри резултата от дузпа в 36-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за фаул на Декел Кейнан срещу Симунич след изпълнение на корнер. Пет минути след това Кранчар удвои преднината на гостите с удар отблизо.

Силите на домакините стигнаха само за гол на утехата, отбелязан от Итай Шехтер в 81-ата минута. Шехтер се разписа с безпощаден изстрел след отлична самостоятелна акция.

Хърватия оглави в класирането в групата със 7 точки. Второто място делят Гърция и Грузия с по 5 точки, а на четвърта позиция остава Израел с 4 точки./БЛИЦ