Германия победи с класическото 3:0 като гост Казахстан и записа четвърта поредна победа в евроквалификациите. След днешния успех селекцията на Йоаким Льов е на върха в Група "А" с пълен актив от 12 точки, а казахстанците са на последната шеста позиция без спечелена точка до момента.

В срещата на "Астана Арена" и трите гола за Бундестима паднаха през второто полувреме. В 48-ата Мирослав Клозе откри резултата, което бе негов 60-и гол за националния отбор на Германия. Второто попадение падна в 76-ата минута и негов автор стана Марио Гомес. Класическото 3:0 за Германия оформи Лукас Подолски в 85-ата. /БЛИЦ

ГРУПА “А”

Азербайджан - Турция 1:0

1:0 Рашад Садиков (39)

Казахстан - Германия 0:3
0:1 Мирослав Клозе (48), 0:2 Марио Гомес (76), 0:3 Лукас Подолски (85)

6.Казахстан 4 0 0 4 0 10 0

Досегашни мачове: Казахстан – Турция 0:3, Белгия – Германия 0:1 (3 септември), Турция – Белгия 3:2, Австрия – Казахстан 2:0, Германия – Азербайджан 6:1 (7 септември), Казахстан - Белгия 0:2, Австрия - Азербайджан 3:0, Германия - Турция 3:0