В зрелищен мач от Група "А" на евроквалификациите Белгия и Австрия си вкараха 8 гола и не се победиха, завършвайки 4:4.

В 11-ата минута белгийците поведоха чрез Йоле Восен, но 3 минути след това Франц Шимер изравни. Гостите стигнаха до обрата с 2:1 в 29-ата, когато точен бе Марко Арнаутович. В 47-ата Маруан Фелаини бе точен за 2:2, но в 62-ата отново австрийците поведоха. Франц Шимер вкара второто си попадение в срещата в Брюксел - 2:3. Шест минути по-късно Паул Шарнер от гостите получи директен червен картон и остави тима си с човек по-малко. Белгийците се възползваха от това и първо изравниха за 3:3 с гол на Марвин Огунжими в 87-ата, а в 90-ата Николас Ломбертс вкара за 4:3.

В добавеното време обаче Мартин Харник попари белгийците, вкарвайки за крайното 4:4. Това се случи в 93-ата минута.

ГРУПА “А”
Азербайджан - Турция 1:0
1:0 Рашад Садиков (39)

Казахстан - Германия 0:3
0:1 Мирослав Клозе (48), 0:2 Марио Гомес (76), 0:3 Лукас Подолски (85)

Белгия - Австрия 4:4
1:0 Йеле Восен (11), 1:1 Франц Шимер (14), 1:2 Марко Арнаутович (29), 2:2 Маруан Фелаини (47), 2:3 Франц Шимер (62), 3:3 Мартин Огунжими (87), 4:3 Николас Ломбертс (90), 4:4 Мартин Харник (90+3)