Световният и европейски шампион Испания победи трудно с 3:2 като гост Шотландия в мач от Група "I" на евроквалификациите. Малко преди края на срещата резултатът бе 2:2. В 44-ата Давид Вия откри за гостите от дузпа, а Андрес Иниеста удвои в 55-ата. Стивън Нейсмит намали в 58-ата, а в 66-ата стана 2:2 след автогол на Жерар Пике.

Все пак испанците стигнаха до успеха с попадение на резервата Фернандо Йоренте в 79-ата минута. Нападателят на Атлетик (Билбао) се появи в игра само три минути по-рано, заменяйки Давид Силва.

Шотландия завърши мача с човек по-малко, след като Стивън Уитикър получи втори жълт картон в 89-ата минута.

Победата е трета поредна за Испания. Селекцията на Висенте дел Боске е на върха в Група "I" с пълен актив от 9 точки. Втори е Чехия с 6, а Шотландия и Литва имат по 4. На дъното без спечелена точка е Лихтенщайн. /БЛИЦ

ГРУПА “I”
Лихтенщайн - Чехия 0:2
0:1 Томас Нецид (12), 0:2 Михал Кадлец (29)

Шотландия - Испания 2:3
0:1 Давид Вия (44-дузпа), 0:2 Андрес Иниеста (55), 1:2 Стивън Нейсмит (58), 2:2 Жерар Пике (66-автогол), 2:3 Фернандо Йоренте (79)