Българските футболисти Иван Иванов и Иван Стоянов претърпяха загуба в 24-ия кръг на руската Премиер лига, след като Алания претърпя поражение с 0:3 при гостуването си на Спартак (Москва).

Иван Иванов бе на терена през целия мач, докато Иван Стоянов се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Бабаджиде Колинз.

И трите гола за победата на Спартак бяха дело на бразилци. Ари откри резултата в 24-ата минута, четвърт час по-късно Алекс удвои, а в 53-ата се разписа и Велитон.

Победата обаче имаше тежка цена за московчани, тъй като Алекс бе заменен принудително на почивката. Така той няма да може да играе срещу Челси в Шампионската лига през другата седмица.

Успехът донесе на Спартак актив от 39 точки и “червено-белите” излязоха на четвърто място в класирането. С три точки по-малко на пето място остана Спартак (Налчик). Лидер е Зенит с 53 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 24 КРЪГ
От 15 октомври (петък)
Спартак (Москва) – Алания 3:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 16 октомври (събота): Зенит – Амкар, Рубин – Ростов, Том – Сатурн
На 17 октомври (неделя): Динамо (Москва) – Анжи, Криля советов – Сибир, Локомотив (Москва) – Спартак (Налчик), Терек – ЦСКА

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 53, 2.Рубин 43, 3.ЦСКА (Москва) 45, 4.Спартак (Москва) 39, 5.Спартак (Налчик) 36 и др.