Българският национал Валери Божинов бе титуляр за Парма при равенството 1:1 като гост на Чезена в мач от 7 кръг на италианската Серия “А”.

Ерион Богдани даде аванс на домакините в 17-ата минута, но Андреа Бардзали изравни 11 минути по-късно. Божинов остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен от Ернан Креспо.

Ювентус записа убедителна победа с 4:0 над Лече. Точни за “старата госпожа” бяха Акуилани, Мело, Куалярела и Дел Пиеро. Палермо също вкара 4 гола и победи Болоня с 4:1. Пасторе, Иличич, Пиния и Бачинович реализираха за сицилианците, а Ди Вайо вкара почетния гол за гостите.

Сампдория обърна Фиорентина за домакинския успех с 2:1 след два бързи гола в последните 10 минути. “Виолетовите” поведаха с попадение на Марко Маркиони в 6-ата минута, а домакините изравниха чак в 81-ата чрез Рето Циглер. Само минута след изравнителното попадение Сампдория стигна до победата с гол на звездата си Антонио Касано./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
От 16 октомври (събота)
1:0 Алешандре Пато (17), 2:0 Алешандре Пато (30), 2:1 Златан Ибрахимович (70-автогол), 3:1 Робиньо (90)

Рома – Дженоа 2:1
1:0 Марко Бориело (34), 2:0 Матео Бриги (53), 2:1 Гергели Рудолф (79)

От 17 октомври (неделя)
0:1 Самуел Ето`о (39)

0:1 Марко Маркиони (6), 1:1 Рето Циглер (81), 2:1 Антонио Касано (82)

Катания – Наполи 1:1
0:1 Едисон Кавани (39), 1:1 Алехандро Гомес (69)

1:0 Ерион Богдани (17), 1:1 Андреа Бардзали (28)

1:0 Хавиер Пасторе (17), 2:0 Йосип Иличич (24), 3:0 Маурисио Пиния (47), 3:0 Марко ди Вайо (66), 4:1 Армин Бачинович (83)

1:0 Алберто Акуилани (13), 2:0 Фелипе Мело (34-дузпа), 3:0 Фабио Куалярела (44), 4:0 Алесандро дел Пиеро (82)

Бреша – Удинезе 0:1
0:1 Бернардо Коради (80)