Ливърпул победи Блекбърн с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Това бе едва втори успех на мърсисайдци от началото на сезона. За последно Ливърпул победи в първенството Уест Бромич - 2:1 на 29 август. От тогава тимът имаше две равенства и три загуби и логично бе в зоната на изпадащите. Въпреки успеха Ливърпул остава сред изпадащите - 18-о място с 9 точки.

Головете за успеха вкараха Сотирис Кириякос и Фернандо Торес. В 48-ата минута Сотирис Кириякос даде преднина на домакините, след като с глава засече центриране на Стивън Джерард. Само три минути след това Джейми Карагър не успя да избие удар от гол линията и отклони топката в собствената си мрежа за 1:1.

В 53-ата минута Фернандо Торес донесе трите точки на Ливърпул за крайното 2:1. Джо Коул центрира прецизно в наказателното поле, където Торес се измъкна от засадата и с удар без забавяне не остави шанс на вратаря. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
0:1 Лейтън Бейнс (17), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (20)

Бирмингам – Блекпул 2:0
1:0 Лиъм Риджуел (36), 2:0 Никола Жигич (57)

1:0 Флоран Малуда (23), 2:0 Саломон Калу (81)

1:0 Ричард Дън (25-автогол)

Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Скот Карсън (9-автогол), 1:1 Юсуф Мулумбу (17), 2:1 Марк-Антоан Фортюне (40)

1:0 Уго Родайега (59), 1:1 Йохан Елмандер (66)

Уест Хям - Нюкасъл 1:2
1:0 Карлтън Коул (12), 1:1 Кевин Нолан (23), 1:2 Андрю Керъл (69)

От 24 октомври (неделя)
Сток Сити – Манчестър Юнайтед1:2
0:1 Хавиер Ернандес (27), 1:1Тунджай Санлъ (81), 1:2 Хавиер Ернандес (86)

Ливърпул – Блекбърн 2:1
1:0 Сотирис Кирякос (48), 1:1 Джейми Карагър (51-автогол), 2:1 Фернандо Торес (53)

0:1 Самир Насри (20), 0:2 Александър Сонг (65), 0:3 Никлас Бенднер (87)