В 1/8-финален двубой от турнира за Купата на БФС юношите старша възраст на Черно море (родени 1993 година) победиха връстниците си от Видима-Раковски с 1:0 и се класираха за следващата фаза.

Както е известно, наставник на "моряците" е легендата Валентин Станчев, а любопитното бе, че главен рефер на двубоя бе негов съименник от Сливен. Реферът се справи перфектно с мача, който се игра под Аспаруховия мост.

Младите "моряци" започнаха пределно мобилизирани срещата и само през първото полувреме пропуснаха 5 чисти голови положения. След почивката надмощието на домакините продължи и логичното се случи в 60-ата минута, когато Кристиян Димитров изведе отлично Димитър Кюркчийски и той технично отбеляза победното попадение.

Наставникът на Черно море Валентин Станчев заяви след срещата, че е доволен единствено от резултата и създадените много положения, но не и от играта и пропиляните възможности. /БЛИЦ