Бившият български национал Емил Гъргоров вкара едно от попаденията за успеха на Университатя (Крайова) с 2:1 като гост на вицешампиона Унирея (Уржичени). Срещата бе последна от програмата на 13-ия кръг на елита в Румъния.

Бадема, който игра цял мач за тима на Виктор Пицурка, изравни резултата в 51-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Ерсин Мехмедович. За Гъргоров това бе първо попадение в румънския шампионат след трансфера му от Страсбург в Университатя (Крайова). В тима на Виктор Пицурка играе и Валентин Илиев, който се възстановява след операция.

Дину Тодоран бе открил резултата за Унирея в 34-ата минута, Бадема изравни в 51-ата, а крайното 2:1 за гостите донесе Михай Дина в 81-ата.

Благодарение на успеха Университатя (Крайова) се изкачи на 7-ото място с 19 точки. Унирея пък е 15-и с 13. На връха е Оцелул (Галац) с 29 точки. На 5 ноември Гъргоров и съотборниците му домакинстват именно на лидера. /БЛИЦ