Рома победи Лацио с 2:0 в Римското дерби, като и двата гола в мача от 10-ия кръг на Серия “А” бяха от дузпи.

В 52-ата минута вратарят на “орлите” Фернандо Муслера не успя да спре лошо изпълненият от Марко Бариело наказател удар и топката мина под плонжа му, за да влезе във вратата.

Три минути преди края Мирко Вучинич също бе точен от дузпа. Загубата на Лацио позволи на Милан да съкрати изоставането си от “орлите”.

“Нерадзурите” изместиха Интер от второто място, след като се наложиха с 3:2 при тостуването си на Бари.

Българския национал Валери Божинов игра 26 минути за Парма при загубата с 0:2 като гост на Наполи. И двата гола за домакините бяха реализирани от Едисон Кавани.

Божинов бе оставен резерва, но се появи в играв в 64-ата минута на мястото на Стефано Мороне. Парма има само 8 спечелени точки от началото на сезона и е в зоната на изпадащите./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 10 КРЪГ
На 6 ноември (събота)
1:0 Марко ди Вайо (84), 2:0 Енри Хименес (85)

0:1 Андреа Карачоло (14), 1:1 Самуел Ето'о (73-дузпа)

От 7 ноември (неделя)
1:0 Алесио Черчи (80)

1:0 Едисон Кавани (19), 2:0 Едисон Кавани (86)

Сампдория – Катания 0:0

Удинезе – Каляри 1:1
0:1 Даниеле Конти (12), 1:1 Антонио Флоро Флорес (44)

Ювентус – Чезена 3:1
0:1 Луис Хименес (11), 1:1 Алесандро дел Пиеро (31-дузпа), 2:1 Фабио Куалярела (43), 3:1 Виченцо Якуинта (88)

0:1 Марко Бориело (52-дузпа), 0:2 Мирко Вучинич (87-дузпа)

0:1 Масимо Амброзини (4), 0:2 Матийо Фламини (31), Витали Кутузов (65), 1:3 Алешандре Пато (72), 2:3 Пауло Витор Барето (90)