Финландия разгроми у дома Сан Марино с 8:0 в мач от квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Три гола вкара Форсел, два добави Хамалайнен, а по един отбелязаха Вяринен, Литманен и Порокара. Финландия имаше три загуби преди мача, а Сан Марино остава е най-лошия баланс в групата – нула точки и 29 допуснати гола в пет срещи.

Домакините водеха със само 1:0 на почивката, благодарение на Мика Вяринен. През второто полувреме обаче на терена се появи най-известният футболист в историята на страната Яри Литманен, който вдигна трибуните на крака.

Именно той вкара шестия гол от пряк свободен удар в 70-ата минута. Литманен, който през февруари ще навърши 40 години има 137 мача за националния отбор, за който дебютира през 1989. /БЛИЦ