Българският национал Валери Божинов бе титуляр за Парма при домакинското равенство 1:1 с Лацио в мач от 13 кръг на Серия “А”.

“Дуковете” откриха резултата в 23-ата минута, когато Ернан Креспо се разписа с глава. Точно преди почивката Серджо Флокари изравни за “орлите”, след като с глава засече центриране на Мауро Сарате от корнер.

Божинов остана на терена до 57-ата минута, когато отстъпи мястото си на испанския халф Фернандо Маркес.

Шампионът Интер допусна третата си загуба за сезона, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Киево.

“Летящите магарета” стигнаха до успеха с попадения на Серджо Пелисиер и Давиде Москардели. Самуел Ето`о вкара почетния гол за “нерадзурите” в добавеното време.

Камерунецът обаче можеше да не остане на терена до края на мача, ако съдията го бе изгонил за удар без топка срещу Бощян Цезар през първото полувреме.

Двамата се сблъскаха в 38-ата минута и Цезар удари леко Ето`о в лицето. Камерунецът обаче се обърна и влетя с глава в гърдите на играча на Киево. Постъпката на Самуел Ето`о наподобяваше на проявата на Зинедин Зидан от финала на Мондиал 2006.

Поражението на Интер означава, че тимът на Рафаел Бенитес се срина на шесто място в класирането с 20 точки, на девет от лидера Милан.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 13 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Жереми Менез (24), 2:0 Марко Бориело (56)

1:0 Златан Ибрахимович (45)

От 21 ноември (неделя)
0:1 Едуардо (18-автогол), 0:2 Милош Красич (23)

Бреша – Каляри 1:2
1:0 Андреа Карачоло (20-дузпа), 1:1 Алесандро Матри (63), 1:2 Даниеле Конти (66)

Катания – Бари 1:0
1:0 Кристиан Терлици (84)

Чезена – Палермо 1:2
0:1 Йосип Иличич (11), 1:1 Ерион Богдани (24), 1:2 Фабрицио Миколи (51)

1:0 Серджо Пелисиер (29), 2:0 Давиде Москардели (82), 2:1 Самуел Ето`о (90+1)

Лече – Сампдория 2:3
0:1 Джампаоло Пацини (8), 0:2 Джампаоло Пацини (41-дузпа), 1:2 Давид ди Микеле (72), 2:2 Сюлейман Диамутен (83), 2:3 Джампаоло Пацини (88)

1:0 Ернан Креспо (23), 1:1 Серджо Флокари (45)