Атлетико (Мадрид) записа класически успех с 3:0 в гостуването си на Малага от 16-ия кръг в Примера дивисион. Две попадения реализира Тиаго Мендеш (22, 69), а едно добави Алваро Домингес (66).
Първото полувреме бе сравнително равностойно с малко голови възможности пред двете врати. В 22-ата минута Тиаго засече с глава центриране от фаул на Шимао Саброса и откри резултата в полза на "дюшекчиите". В 66-ата минута лошо изчистена топка бе върната с глава от Тиаго към Домингес, който между двама защитници отново с глава успя да прати кълбото за втори път в мрежата на Рубен Мартинес. Само три минути по-късно отново Шимао центрира от фаул и Тиаго с глава оформи крайното 3:0. След успеха Атлетико излезе на 6-о място с 26 точки, Малага все по уверено върви към Сегунда и остава на 18-ата позиция с 13 точки./БЛИЦ