Новакът в Примера дивисион Еркулес спечели точка при гостуването си на Расинг (Сантандер), след като двата тима направиха 0:0 на “Ел Сардинеро” в мач от 16 кръг на Примера дивисион.

Домакините бяха по-добрият тим през първото полувреме, докато Еркулес имаше предимство през втората част. Нито един от двата отбора обаче не успя да стигне до отбелязването на гол.

Кенеди Бекърджиоглу на два пъти затрудни вратаря на гостите Хуан Каталюд след изпълнение на фаул. Резервата на Еркулес Хавиер Портильо също бе близо до попадение, когато при удар от пряк свободен удар в 70-ата минута удари гредата.

Равенството остави Еркулес на 12-о място в класирането, шест точки над зоната на изпадащите и една повече от 14-ия Расинг (Сантандер)./БЛИЦ