Атлетик Билбао постигна изключително важен домакински успех с 2:0 срещу Севиля в мач от 27-ия кръг в испанската Примера дивисион. Баските победиха пряк конкурент в борбата за местата, даващи право на участие в Лига Европа и вече гледат към четвъртата позиция в класирането.

Домакините можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Йоренте стреля с глава, но Хави Варас спаси. В началото на мача Алваро Негредо получи контузия и бе заменен принудително в 12-ата минута от Фреди Кануте. В 66-ата минута Коикили центрира в наказателното поле на Севиля, където Фацио засече топката в собствената си врата за 1:0.

Футболистите на Атлетик Билбао стигнаха и до второ попадение в срещата, след като в 87-ата минута Ескюде фаулира Де Маркос в наказателното поле на Севиля и съдията Алваро Искиердо посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Ираола в 88-ата минута.

След победата Атлетик Билбао се намира на пета позиция с 41 точки, а Севиля остана на седмо място с 38 точки./БЛИЦ