Черноморец (Бургас) спечели с 2:0 визитата си на Чавдар (Етрополе) в мач от 19-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Акулите" бяха подсилени с трима таланти от мъжкия отбор - вратарят Ник Дашев, Яни Пехливанов и Живко Петков.

На стадиона в Правец, където се игра срещата, гостите поведоха още в 8-ата минута с гол на Николай Андонов. Николай Кралев проби по десния фланг и центрира към Живко Петков, който върна хитро към Андонов и той порази мрежата. До почивката Йордан Йорданов удари и греда. Влезлият като резерва Любомир Войнов оформи победата на Черноморец минута преди края, като засече на шпагат остра топка в наказателното поле.

С актив от 33 точки "акулите" запазват мястото си в челната шестица на временното класиране в Елитната юношеска група до 19 години. В следващия си мач възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов – Мирослав Кралев приемат "Ботев-2002" (Пловдив) на 14 март. /БЛИЦ