Майорка победи на своя „Иберостар” тима на Сарагоса с минималното 1:0 в първи мач от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Първото полувреме бе доста скучно без много голови положения, а всичко най-интересно се случи след почивката.

През втората част в 65-ата минута вратарят на гостите Тони Доблас фаулира в наказателното поле камерунския национал Пиер Уебо и логично последва дузпа и червен картон за стража. Точен от бялата точка за балеарците бе Джонатан де Гузман, който не остави никакви шансове за влезлия току що Лео Франко. До края арагонци бяха по-активни в търсене на равенството, но така и не стигнаха до него.

След успеха си Майорка се изкачи на девета позиция с 38 точки, докато Сарагоса остана на 15-о място с 30 пункта. /БЛИЦ

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) (TV+)
Баланс: 147 мача, 35 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 80 победи за Реал (Мадрид)

На 20 март (неделя) от 18:00 часа
Спортинг (Хихон) - Алмерия
Баланс: 5 мача, 2 победи за Спортинг (Хихон), 1 равенство, 2 победи за Алмерия

Малага - Еспаньол (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 57 мача, 21 победи за Малага, 15 равенства, 21 победи за Еспаньол

Депортиво (Ла Коруня) - Леванте
Баланс: 9 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 1 равенство, 2 победи за Леванте

Еркулес - Осасуна
Баланс: 11 мача, 2 победи за Еркулес, 3 равенства, 6 победи за Осасуна

Расинг (Сантандер) - Реал Сосиедад
Баланс: 77 мача, 24 победи за Расинг (Сантандер), 18 равенства, 35 победи за Реал Сосиедад

На 20 март (неделя) от 20:00 часа
Атлетик (Билбао) - Виляреал (TV+)
Баланс: 23 мача, 6 победи за Атлетик (Билбао), 5 равенства, 12 победи за Виляреал

На 20 март (неделя) от 22:00 часа