Капитанът на Рома Франческо Тоти стана шестият футболист минал границата от 200 гола в Серия “А”. Той направи това постижение с първия си гол срещу Фиорентина (2:2), след което се разписа още веднъж и вече има 201 попадения.

Лидер в тази класация е световния шампион с Италия от 1938-а Силвио Пиола с 274 гола, следват Гунар Нордал (225), Джузепе Меаца (216), Жосе Алтафини (216) и Роберто Баджо (205).

34-годишният Тоти се разписа два пъти и миналия уикенд при победата с 2:0 над Лацио в дербито на Рим. Той дебютира за “вълците” през 1993-а на едва 16 години и през цялата си кариера играе за родния си тим.

Фиорентина поведе на Рома с 1:0 след попадение на Адриан Муту в 22-ата минута. Само пет по-късно Принца на Рим изравни от дузпа. Десет минути преди почивката Гамберини отново изведе “виолетовите” напред в резултата. Отново Тоти вкара за 2:2 в 53-ата минута, като резултатът остана непроменен до края. “Вълците” натиснаха в последните 30 минути, но не успяха да вземат победата. Гол на Тоти в добавеното време бе отменен заради засада./БЛИЦ