Словения загуби у дома от Италия с 0:1 в среща от квалификационна Група "C" за Евро 2012 в Полша и Украйна.

През целия мач играчите на "Скуадра Адзура" държаха инициативата и създадоха повече положения за гол. Вратарят на домакините Самир Ханданович обаче успяваше да отрази всички удари към неговата врата, отправени от нападателите на Италия Антонио Касано и Джампаоло Пацини. В 35-ата минута Пацини дори нацели гредата.

След почивката отново страхотни намеси на Ханданович запазиха нулевото равенство чак до 74-ата минута, когато изключително точен изстрел на Тиаго Мота с левия крак влезе във вратата на Словения за 0:1. От тук до края на мача словенците се хвърлиха на щурм, но нито едно от многобройните центрирания в наказателното поле на гостите не можа да бъде оползотворено от Миливое Новакович и компания.

С успеха си Италия остана начело във временното класиране с актив от 13 точки, докато Словения е на втора позиция със 7 пункта. /БЛИЦ