Люксембург очаквано загуби домакинството си срещу Франция с 0:2 в среща от квалификационна Група "D" за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Домакините успяха да задържат нулевото равенство до 28-ата минута, когато излезлият за първи път с капитанската лента на Франция Самир Насри центрира в наказателното поле на Люксембург, където Филип Мексес засече топката с глава и я прати във вратата за 0:1. И след това попадение "петлите" продължиха да контролират събитията на терена, но стигнаха до втори гол едва в 72-ата минута, когато Йоан Гуркюф се възползва от пробив на Франк Рибери и оформи крайното 0:2. С пропуски за гостите се отличиха Карим Бензема и Флоран Малуда.

След победата си Франция се утвърди начело в класирането на Група "D" с актив от 12 точки, докато тимът на Люксембург е последен със само една точица. /БЛИЦ