Малта загуби у дома от Гърция с 0:1 в среща от Група "F" на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Единственото и победно попадение за "елините" вкара Василис Торосидис с глава в последните секунди на мача. Домакините пък трябва сериозно да съжаляват за изпуснатата точка, след като играха много добре през целия мач и изпуснаха няколко изгодни положения. Те дори бяха с човек повече в заключителните минути, след като Папастатопулос от гостите получи директен червен картон в 84-ата минута. В крайна сметка класата си каза думата и Гърция взе важни три точки.

С успеха си "елините" се изкачиха на първото място в групата с актив от 11 точки, докато Малта си остана на последната позиция без нито една спечелена точка.

Малта - Гърция 0:1
0:1 Василис Торосидис (90)