Холандия продължи победната си серия и само чудо би ги спряло за Евро 2012. "Лалетата" записаха шестата си победа в квалификациите, надделявайки с 5:3 срещу Унгария в голово шоу на "Амстердам Арена".

През първото полувреме на мача падна само едно попадение и едва ли някой е предполагал, че след почивката ще има цели 7 гола. В 13-ата минута Робин ван Перси даде преднина на домакините.

В началото на второто полувреме в игра за Холандия се появи Рууд ван Нистелрой, който влезе на мястото на Ван Перси. Още с подновяването на играта обаче гостите изравниха резултата. В 46-ата минута при заучено разиграване след корнер, Гергели Рудолф отправи силен изстрел и след лек рикошет топката се озова в мрежата на стража на Утрехт Мишел Ворм.

Само 4 минути след това съотборникът на Станислав Манолев в ПСВ Айндховен Балаш Джуджак асистира за втория гол във вратата на "лалетата", който бе дело на Золтан Гера. Така унгарците стигнаха до обрата - 1:2.

Холандците се вдигнаха на щурм и в 61-ата минута Уесли Снайдер изравни за 2:2. Ван Нистелрой отново изведе домакините напред с гол в 73-ата. 120 секунди по-късно Золтан Гера реализира второто си попадение в мача - 3:3.

И двата отбора продължиха да редуват атака след атака и да преследват победата. Холандците очевидно повече я желаеха и заслужено стигнаха до крайния успех. В 78-ата минута след центриране в наказателното поле Дирк Кайт засече топката от воле и вкара за 4:3. В 81-ата отново нападателят на Ливърпул попадна в прегръдките на съотборниците си, оформяйки крайното 5:3 за Холандия.

В другия мач от групата Швеция победи с 2:1 Молдова.

Във временното класиране Холандия продължава да е на върха с 18 точки след 6 победи от 6 изиграни срещи до момента. С по 9 точки са Швеция и Унгария, Молдова е на 4-ото място с 6, Финландия има 3, а на дъното без спечелена точка до момента е Сан Марино. /БЛИЦ

Холандия - Унгария 5:3
1:0 Робин Ван Перси (13), 1:1 Гергели Рудолф (46), 1:2 Золтан Гера (50), 2:2 Уесли Снайдер (61), 3:2 Рууд ван Нистелрой (73), 3:3 Золтан Гера (75), 4:3 Дирк Кайт (78), 5:3 Дирк Кайт (81)