Милан победи големия си съперник Интер с 3:0 в дербито на 31-ия кръг на Серия “А”. Два гола за успеха реализира бразилецът Пато, а Антонио Касано се разписа от дузпа. С трите точки “росонерите” докосват титлата, след като имат с 5 повече от градския съперник на върха в класирането.

Мачът започна отлично за Милан и още в 1-ата минута се стигна до гол. Робиньо нахлу в наказателното поле и стреля, но Жулио Сезар изби. Вратарят на “нерадзурите” обаче бе безпомощен при добавката на Пато – 1:0. В 9-ата минута Зеедорф стреля, а Майкон игра с ръка в наказателното поле. Съдията прецени, че нямаше дузпа.

Едва към 20-ата минута Интер реши да атакува и последваха удари на Снайдер, Пацини и Пандев, които обаче не затрудниха Абиати. До почивката Милан игра на контраатаки, но Пато и Ван Бомел пропуснаха от добри положения. Минута преди почивката Самуел Ето’о направи голям пропуск, като от няколко метра би в аут.

Втората част запозна зле за “синьо-черните”. В 54-ата минута Кристиан Киву бе изгонен за спъване на откъсващия се Пато. Това се оказа решаващо за мача. Бразилецът покачи на 2:0 с глава в 61-ата минута. До края на мача Милан доминираше, а две минути преди последния сигнал получи и дузпа. Антонио Касано бе съборен в наказателното поле и сам вкара от бялата точка за крайното 3:0.

Милан: Абиати, Неста, Дзамброта, Тиаго Силва, Ван Бомел, Гатузо (51 - Фламини), Боатенг, Зеедорф, Абате, Робиньо (80 - Касано), Пато (84 – Емануелсон)

Интер: Жулио Сезар, Санети, Майкон, Киву, Ранокиа, Снайдер, Камбиасо (71 - Станкович), Тиаго Мота, Ето’о, Пацини (62 – Д. Милито), Пандев (55 - Кордоба)

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 31 КРЪГ

От 2 април (събота)
Бреша - Болоня 3:1

1:0 Перпарим Хетемай (4), 2:0 Давиде Дзоболи (9), 2:1 Марко ди Вайо (30), 3:1 Андреа Карачоло (65-дузпа)

Милан - Интер 3:0
1:0 Алешандре Пато (1), 2:0 Алешандре Пато (62), 3:0 Антонио Касано (90-дузпа)

На 3 април (неделя) от 13:30 часа