Шампионът Барселона победи у дома Осасуна с икономичното 2:0 в среща от 33-ия кръг кръг на испанската Примера дивисион. Головете за успеха на каталунците отбелязаха Давид Вия и Лионел Меси, който вече дръпна с две попадения в голмайсторската листа пред преследвача си Кристиано Роналдо.

Наставникът на Барса Хосеп Гуардиола даде почивка на повечето от титлярите си предвид предстоящите два сблъсъка с Реал (Мадрид) в полуфиналите на Шампионската лига. Играчи като Шави, Иниеста и Меси първоначално бяха оставени на резервната скамейка, но след почивката влязоха в игра.

Съвсем очаквано срещата на изпълнения с 92 000 зрители "Камп Ноу" започна със сериозен натиск на домакините, които още от първите минути наложиха своя стил на игра с многоходови атаки. В 24-а минута Жефрен центрира остро в наказателното поле на Осасуна, където Давид Вия засече топката от близко разстояние за 1:0. В самия край на първото полувреме гостите едва не стигнаха до изравняване на резултата, след като Дамиа Перес изпревари Максуел в наказателното поле на Барса, стреля добре, но Валдес изби, а след това топката се отби в страничната греда и не влезе във вратата.

На почивката Гуадиола смени Жефрен с Андрес Иниеста. В 58-ата минута в игра се появи и Лионел Меси, който замени Давид Вия. Играта се водеше предимно в средата на терена с териториално превъзходство на каталунците, но без опасности и пред двете врати. И Шави се появи в игра в 66-а минута, след като заради контузия от терена бе изваден Габриел Милито. Съвсем нормално с появата на трите звезди Барса взе контрола над мача изцяло, но въпрески отново се затрудняваше пред гола. Две минути преди края на редовното време чудесно двойно подаване между Меси и Алвеш изведе аржентинеца на стрелкова позиция и той не сгреши за 2:0. Това бе 31-и гол за Меси този сезон. С това попадение аржентинецът поведе с два гола на Кристиано Роналдо от Реал (Мадрид) в борбата за голмайсторския приз "Пичичи" в Примера дивисион.

С победата си Барса събра 88 точки и отново има аванс на върха от 8 пункта пред Реал (Мадрид). Осасуна пък остана на 16-а позиция с 35 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
На 23 април (събота)
0:1 Карим Бензема (23), 0:2 Гонсало Игуаин (31), 0:3 Кака (39), 0:4 Гонсало Игуаин (42), 0:5 Гонсало Игуаин (53), 1:5 Роберто Солдадо (60), 1:6 Кака (62), 2:6 Хоакин (81), 3:6 Жорди Алба (85)

1:0 Давид Вия (24), 2:0 Лионел Меси (88)

23:00 часа Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 127 мача, 51 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 44 победи за Реал Сосиедад

На 24 април (неделя)
18:00 часа Майорка – Хетафе
Баланс: 13 мача, 6 мача за Майорка, 3 равенства, 4 победи за Хетафе

18:00 часа Спортинг (Хихон) – Еспаньол
Баланс: 73 мача, 23 победи за Спортинг (Хихон), 20 равенства, 30 победи за Еспаньол

18:00 часа Еркулес – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 11 мача, 3 победи за Еркулес, 8 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Малага
Баланс: 35 мача, 11 победи за Расинг (Сантандер), 8 равенства, 16 победи за Малага

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 11 мача, 7 победи за Атлетико (Мадрид), 1 равенство, 3 победи за Леванте

22:00 часа Севиля – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 19 мача, 10 победи за Севиля, 4 равенства, 5 победи за Виляреал