Атлетико Мадрид победи Леванте като домакин с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. На почивката резултатът бе равен 1:1, но през втората част два гола на Серхио Агуеро осигуриха важни три точки на "дюшекчиите" в борбата им да попаднат сред участниците в евротурнирите. След третата си победа в последните четири мача мадридчани заемат 6-о място в класирането.

Бразилецът Елиаш Мендеш се разписа в 19-ата минута с едва втория си гол за Атлетико – 1:0. Вместо да удвоят аванса си, футболистите на Кике Санчес Флорес изпуснаха няколко добри положения, а в края на полувремето Марио Суарес фаулира Фелипе Кайседо в наказателното поле и еквадорецът изравни от бялата точка.

В 50-ата минута Агуеро отново изведе "червено-белите" напред за 2:1, а в 70-ата реализира дузпа за 3:1. В 84-ата минута вратарят на гостите Густаво Мунуа си вкара автогол за крайното 4:1 в полза на Атлетико./БЛИЦ