Севиля взе важен успех в домакинството си на Виляреал с 3:2. След победата домакините се изравниха по точки с шестия във временното класиране Атлетико (Мадрид). Ракитич откри резултата от фаул в 9-ата минута, а в 14-ата Алваро Негредо прехвърли Диего Лопес за 2:0. В началото на второто полувреме защитникът Карлос Марчена върна едно попадение за Виляреал, но Севиля бързо възстанови преднината си с точен удар на Ндри Ромарик, който направи 3:1. Африканецът овладя пас на Негредо и опъна мрежата на гостите за трети път.

Голмайсторът на "жълтата подводница" Джузепе Роси бе резерва, но се появи на мястото на Нилмар в 54-ата минута. В 73-ата минута италианецът с техничен удар оформи крайния резултат – 3:2 за Севиля.

В класирането Виляреал остава на 4-о място, но след три загуби в последните си 4 мача преднината му пред 5-ия Атлетик Билбао се стопи на 6 точки./БЛИЦ