Наполи победи у дома Дженоа с 1:0 в среща от 35-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи само на точка от втория в класирането Интер.

На стадион „Сан Паоло” в Неапол домакините доминираха през по-голямата част от мача, но рядко създаваха голови опасности пред вратата на съперника. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол и интригата бе запазена за след почивката.

Наполи продължи да държи инициативата и през втората част. Усилията на домакините обаче бяха възнаградени едва в 83-ата минута, когато Единсон Кавани даде чудесен извеждащ пас към словашкия национал Марек Хамшик, който разстреля португалския страж на Дженоа Едуардо за 1:0. До края на мача гостите от Генуа нямаха сили да отвърнат на удара и се примириха с минималната загуба. В добавеното време пък Наполи имаше възможност да направи победата си по-изразителна, но Кавани е бе точен от чиста позиция.

След успеха си Наполи събра 68 точки и е само на една от втория Интер, докато Дженоа остава на 10-а позиция с 45 пункта. До края на сезона в Серия „А” остават три кръга. /БЛИЦ