Тампа Бей Лайтнингс надви у дома Вашингтон Кепитълс с 4:3 и поведе с 3-0 победи в полуфиналната плейофна серия между двата тима в Източната конференция на НХЛ.

Шон Бергенхайм даде аванс на домакините през първата третина, но във втората част Майк Нъбъл и Джон Карлсън обърнаха нещата в полза на гостите от Вашингтон. Венсан Лекавалие възстанови равенството за 2:2, но малко преди края на втората част Вашингтон отново излезе напред след точен удар на руснака Алекс Овечкин за 2:3. В заключителната третина Стивън Стамкос и Райън Малоун донесоха успеха на “светкавиците”.

В другият мач тази нощ Ванкувър Канъкс взе важен успех с 3:2 след продължение над Нешвил Предейтърс и поведе с 2:1 победи в полуфиналната плейофна серия помежду им в Западната конференция. Дейвид Лекванд изведе Нешвил напред в първата третина, но Райън Кеслър възстанови равенството през втората част. След това Крис Хигинс изведе канадците напред, но Джоел Уорд отново възстанови равенството. Така се стигна до продължение, където отново Райън Кеслър бе точен за Канъкс и подпечата успеха на своя тим. /БЛИЦ