Словения записа важна победа с 2:0 при гостуването си на Фарьорските острови в мач от Група „C” и продължава уверено да държи второто място с надеждата, че ще играе поне на баражите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Двубоят започна с натиск на гостите, докато домакините от Фарьорските острови чакаха да изненадат съперника на контраатака. В 25-ата минута Шюлер от гостите изпусна нервите си, фаулирайки грубо съперник, за което получи директен червен картон и остави Словения с човек по-малко на терена. Това обаче в никакъв случай не вся смут в редиците на тима от Балканите и само по-късно голмайсторът на холандския Грьонинген Тим Матавш вкара за 1:0 в полза на Словения. След почивката в 47-ата минута пък бе оформено крайното 2:0 за Словения след автогол на Рогви Болдвинсон.

След победата си Словения се утвърди на второ място в групата с актив от 11 точки, докато Фарьорските острови са последни с 1 спечелена точка.

Фарьорски острови - Словения 0:2
0:1 Тим Матавш (23), 0:2 Рогви Балдвинсон (47-автогол)