Русия победи с 3:1 Армения в евроквалификация от Група "B". "Сборная" изоставаше в резултата на стадион "Петровский" в Санкт Петербург, но успя да стигне до трите точки.

В 25-ата минута Маркос Пизели даде преднина на гостите. До края обаче Роман Павлюченко реализира хеттрик за четвъртата победа на Русия от 5 изиграни мача до момента в евроквалификациите. Нападателят на Тотнъм се разписа в 26-ата минута, 59-ата и 73-ата от дузпа.

С прибавените три точки Русия събра актив от 13 и оглави класирането преди другите два мача от групата, които са по-късно тази вечер - Словакия - Андора (от 21:15 часа) и Македония - Ейре (от 22:30 часа). Ейре и Словакия са след "Сборная" с по 10 точки. Армения остана на 4-ото място с 8, македонците имат 4, а Андора е без спечелена точка до момента. /БЛИЦ

Русия - Армения 3:1
0:1 Маркос Пизели (25), 1:1 Роман Павлюченко (26), 2:1 Роман Павлюченко (59), 3:1 Роман Павлюченко (73-дузпа)