Израел постигна важна победа с 2:1 като гост на Латвия в мач от Група "F" на евроквалификациите. Благодарение на успеха на стадион "Сконто" в Рига селекцията на Луис Фернандес запази шансове за класиране на финалите в Украйна и Полша следващото лято.

Израел събра 13 точки от 7 изиграни срещи до момента, колкото има и Хърватия, но "шахматистите" са с мач по-малко. Латвия остана с актив от 4 точки на предпоследната 5-а позиция.

Още до почивката на двубоя в Рига израелците си осигуриха комфортен аванс от два гола. В 19-ата минута капитанът на гостите и играч на Челси Йоси Бенаюн откри резултата, а в 43-ата Тал Бен Хаим от Уест Хям удвои с точно изпълнение на дузпа - 0:2.

След почивката силите на домакините стигнаха само за почетно попадение. Реализира го Александърс Кауна в 62-ата минута, оформяйки крайното 1:2.

Латвия - Израел 1:2
0:1 Йоси Банаюн (19), 0:2 Тал Бен Хаим (43-дузпа), 1:2 Александърс Кауна (62)