Златан Ибрахимович се появи в игра като резерва и вкара хеттрик за Швеция при убедителната победа с 5:0 над Финландия в мач от Група “Е” на квалификациите за Евро 2012.

Нападателят на Милан, който лекува контузия на глезена, попречила му да играе при успеха с 4:1 над Молдова в петък, се разписа за първи път в 31-ата минута. Това стана само 6 минути след появата му в игра.

“Тре крунур” поведоха в резултата в 12-ата минута, когато Ким Шелстрьом се разписа при изъплнение на пряк свободен удар. Ибрахимович вкара втория си гол само четири минути след първото си попадение.

Звездата на Швеция оформи хеттрика си през второто полувреме след изпълнение на фаул. Седем минути преди края Златан изведе Емир Байрами, който вкара петия гол за Швеция в мача.

“Тре крунур” затвърдиха второто си място в групата, като вече имат 15 точки, на три зад лидера Холандия./БЛИЦ