Берое надви с 1:0 Миньор (Перник) в среща от последния 30-и кръг на "А" група. Владимир Зафиров отбеляза единствения гол в деветата минута, а гостите завършиха мача с 10 души, след като Марио Димитров бе отстранен в 75-ата минута.

В 9-ата минута Дончо Атанасов центрира от корнер и Владимир Зафиров отбеляза с глава. До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко изгони положения.

И през втората част "зелените" продължиха да играят по-нападателно от съперника. В 63-ата Здравко Илиев нахлу по дясното крило, но Емил Ангелов не уцели вратата. В 75-ата резервата Димитров получи директен червен картон след остро влизане в краката на Георги Андонов.

Берое изпрати прекрасен сезон, в който триумфира с Купата на България. Миньор (Перник) ще играе в “Б” група през следващия сезон, след като записа 6 поредни загуби и приключи на 14-о място в крайното класиране.