ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

“Ботев” (Враца) победи с минималното 1:0 Черно море в мач от 15-тия кръг на “А” група. Единственото и победно попадение реализира опитният Илия Илиев в 86-ата минута. След успеха врачани ще зимуват над зоната с изпадащите отбори. “Ботев” завърши есенния дял на сезона на 11-то място с 15 точки, на три от Миньор, Локомотив София и Монтана. Последен е Етър с 8 точки.

Домакините от Враца бяха по-активни и създадоха няколко добри възможности през първото полувреме чрез Илия Илиев и Андрей Атанасов. В 36-ата минута гостите от Варна създадоха първото си по-сериозно положение. Мирослав Манолов напредна към наказателното поле на “Ботев”, подаде към непокрития Дончо Атанасов, който обаче стреля в аут.

Малко след подновяването на играта, след центриране от фаул, се получи разбъркване в наказателното поле на Черно море. Защитник на Черно море игра с ръка, но съдията Никола Попов не отсъди дузпа. В 75-ата минута Варела се откъсна сам от центъра, Бергонси го настигна и го дръпна за фланелката. Реферът обаче му показа само жълт картон. Единственото попадение падна в 86-ата минута. Савич подаде към Андрей Атанасов, който преодоля Росен Колев, а след това подаде към Илия Илиев. Опитният полузащитник със силен удар прати топката в мрежата за трите точки на “Ботев” (Враца).

“БОТЕВ” (ВРАЦА) – ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Илия Илиев (86)

“Ботев” (Вр):
21. Михаил Иванов, 22. Руслан Куанг, 4. Дарко Савич, 13. Николай Маринов, 20. Асен Георгиев, 5. Бруно Висенте, 9. Лорес Варела, 19. Никола Христов, 17. Атанас Атанасов, 7. Илия Илиев (89 - Василев), 8. Владислав Романов (64 - Александър Якимов)
Резерви:
1. Христо Митов, 3. Мартин Василев, 14. Николай Николов, 10. Масимилиано Амендола, 11. Александър Якимов, 16. Любослав Петров, 18. Р. Георгиев
Треньор: Тони Здравков

Черно море:
22. Пламен Колев, 91. Живко Атанасов, 5. Александър Александров, 4. Детелин Димитров, 55. Росен Колев (89 - Попов), 5. Самуел Камазола, 8. Дончо Атанасов, 30. Илиян Капитанов (69 - 23. Симеон Симеонов), 14. Георги Божилов, 10. Мирослав Манолов, 6. Бергонси
Резерви: 37. Стоян Ставрев, 24. Сталев, 23. Симеон Симеонов, 19.Попов, 20.Стамен Ангелов, 7.Расим, 99.Атанас Илиев
Треньор: Адалберт Зафиров