Черно море направи равенство 1:1 като домакин на Динамо Минск в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Носителят на Купата на България прие съперника на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Реваншът е след седмица в Беларус. Варненци поведоха с гол на Курьор още в 11-ата минута, а в 71-ата капитанът на гостите Политевич изравни.

Треньорът Никола Спасов заложи на схема 4-3-3, която на моменти преливаше в 3-4-3. В защита започнаха Стефан Станчев, Тодор Паланков като централен бранител заедно с Кулибали и Михаил Венков отляво. В средата на терена започнаха Бургхард, Бурабия и Марчин Клок. В атака стартираха Симеон Райков, Матиас Курьор и Вилиян Бижев.

Още в 11-ата минута Черно море поведе в резултата. След изпълнение на тъч от Стефан Станчев отдясно, защитник на Динамо Минск отклони топката, но тя попадна в Курьор, който си я поведе и с хубав удар разстреля вратаря Гутор. След попадението варненци заиграха много добре тактически, не правеха фатални грешки и разчитаха на опасните пробиви на Симеон Райков отляво. Именно той бе един от най-добрите играчи на "моряците" през първата част. Гостите от Минск разчитаха на дълги пасове зад двамата централни защитници на Черно море Паланков и Кулибали, които видимо ги затрудняваха. При един такъв звездата на гостите Фатош Бечирай се озова сам срещу вратаря Чанович в 41-ата минута. Нападателят стреля, но стражът с уникален рефлекс с една ръка изби сигурно попадение.

В 48-ата минута Курьор отново напомни за класата си и с хубава полустранична ножица стреля, но от външната страна на вратата на беларуския тим. Десет минути след това Никола Спасов извади Вилиян Бижев и пусна на негово място новото попълнение Хуан Вареа. Колегата му Вук Рашович отвърна със смяна - Едигарян за Удоджи. Бившият играч на Вихрен и ЦСКА отново се появи на български терен. В 71-ата минута защитата на Черно море се пропука при центриране от корнер. Никой не успя да покрие капитана Политевич, който с глава промуши топката във вратата на Александър Чанович. След попадението гостите се позатвориха и треньорът пусна дори още един бранител. Черно море така и не стигна до чисто голово положение, с което да излезе с успех от срещата.