ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Черноморец смачка Локо (Сф) с 3:0 при гостуването си на стадион “Славия”. С две попадения блесна Венци Христов, а третото бе дело на Уатара.

Гостите овладяха инициативата от самото начало на мача. Заложиха на стабилна игра в отбрана и на бързи атаки, които често сварваха неподготвени съперника. След няколко пропуска на Венци Христов и Уатара се стигна до първия гол. В 33-ата минута след груба грешка на отбраната на Локо (Сф) топката попадна именно във Венци Христов и той откри резултата.

Десет минути по-късно задачата на столичани стана още по-сложна, след като Костадин Велков получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.

В началото на второто полувреме по-добрата игра на бургазлии даде и втори плод. След грешка при изнасянето на топката Уатара проби по лявото крило, подаде на Венци Христов, който от вратарското поле покачи на 2:0.

Третият гол стана по идентичен начин. Този път Даниел Пеев загуби топката, последва ново подаване на границата на вратарското поле, а Уатара покачи на 3:0. За феновете на Локо (Сф) пък стана ясно, че ще берат големи ядове, ако не се запуши пробойната в дясната зона на отбраната и не се подобри синхрона между централните защитници.

Локо (Сф) - Черноморец 0:3
0:1 Венци Христов (33), 0:2 Христов (47), 0:3 Уатара (63)

Начало на мача

1 - Фаул пред наказателното поле на Черноморец,  удар, но топката среща играч в стената
9 - Балтанов центрира в наказателното поле на Локо (Сф), но защитник избива топката
15 - Венци Христов е изведен в наказателното поле, шутира, но слабо и неточно
20 - Уатара пробва мощен удар, но в аут
22 - Пеев стреля от дистанция в страни от вратата
25 - Георги Христов е изведен в наказателното поле, но се зауети и Георги Терзиев изби топката
29 - Центрирана топка в наказателното поле на Локо (Сф), Цонков с глава подава към Дянков, който шутира, но в гредата
33 - ГООООООЛ!!! Греба грешка в отбраната на Локо (Сф) топката попада в краката на Христов, който с лекота открива резултата
43 - Костадин Велков фаулира грубо Уатара и поема към съблекалнята с втори жълт картон
45 - край на първото полувреме
Начало на второто полувреме
47 - ГООООООЛ!!! Венци Христов вкарва втори гол след пас на Уатара и неразбирателство между защитниците на Локо (Сф) и вратаря Галев
52 - Нов удар на Венци Христов, този път Галев лови
60 - След грешка на Даниел Пеев Уатара излезе сам срещу Галев, но не успя да го преодолее
61 - Борносузов отстъпва мястото си на терена на Манолов
68 - ГООООООЛ!!! Уатара бележи от границата на вратарското поле
78 - Опасно центриране на Антонио Павлов, Стоян Колев лови
82 - Контраатака на Черноморец трима излизат срещу Галев, топката е в Уатара, който не успява да преодолее стражът на Локо (Сф)
Край на мача

Локо (Сф): 84. Валентин Галев, 11. Кристиан Добрев, 2. Костадин Велков, 6. Александър Бранеков, 18. Николай Дюлгеров, 21. Даниел Гаджев, 77. Даниел Пеев, 88. Атанас Борносузов (61 - 8. Александър Манолов), 16. Мартин Димитров, 12. Димитър Телкийски (76 - 14. Димитър Илиев), 23. Георги Христов (76 - 9. Антонио Павлов)
Резерви: 33. Емил Михайлов, 7. Васил Велев, 19. С. Петров, 90. Младен Стоев, 8. Александър Манолов, 14. Димитър Илиев, 9. Антонио Павлов
Треньор: Антон Велков

Черноморец: 1. Стоян Колев, 2. Траян Дянков, 3. Георги Терзиев, 10. Венцислав Христов (69 - Боли), 22. Цветомир Цонков, 25. Димов, 30. Лъчезар Балтанов (69 - 18. Нгейтала), 32. Уатара, 37. Жереми Фо-Поре, 44. Филипов, 92. Нландулу
Резерви: 1. Дашев, 5. Николов, 8. Румен Трифонов, 9. Преслав Йорданов, 18. Нгейтала, 20. Пехливанов, 94. Боли
Треньор: Димитър Димитров