Пирин (Благоевград) победи с 1:0 Витоша в Бистрица в първи финален плейаут за оставане в Първа лига. Реваншът е на 21 май в Благоевград. Загубилият изпада директно, а спечелилият отива на бараж с втория във Втора лига.

Единственото попадение в мача бе дело на Юлиан Попев.

Пирин бе по-активен през първата част, но стражът на домакините се намеси добре веднъж, а удари на Цанков и Рениа профичаха покрай вратата.

Тимът на Костадин Ангелов пък можеше да излезе напред в 36-ата минута, но топката бе изчистена от голлинията на вратата на Пирин.

В началото на втората част Долапчиев не успя да уцели вратата от изгодна позиция, а в 58-ата минута Пирин поведе в резултата. Тимът на Милен Радуканов получи право да изпълни корнер. Хендерсън центрира, а Юлиян Попев надскочи всички и прати топката във вратата на Витоша.

Долапчиев и Даниел Пеев можеха да докарат резултата до равен, но топката така и не навести вратата на гостите от Благоевград. Старокин пък бе близо до попадение за Пирин, което да реши абсолючно всичко, но ударът му бе слаб и мина покрай вратата.

Така Пирин взе успеха с 1:0 и има сериозно предимство преди реванша в Благоевград.

5- Тодор Паланков отправи удар, но топката излезе в аут
13- Петко Цанков центрира опасно, но нито един негов съотборник не успя да отправи удар към вратата на Пирин.
15- Опасен изстрел на Анти Рениа премина близо до страничния стълб на вратата на Витоша
19- Опасно центриране на Тодор Траянов. Вратарят на Витоша успя да улови
36- Стефан Христов направи много опасен пробив, но ударът му бе избит от гол линията
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Григор Долапчиев отправи удар от близка дистанция, но топката премина покрай вратата
58- ГОЛ ЗА ПИРИН! Юлиян Попев бележи с глава след центриране от ъглов удар на Конър Хендерсън
66- Орлин Старокин отправи опасен удар, но топката премина покрай вратата на Пирин
71- Долапчиев отправи силен удар над вратата на Пирин
77- Даниел Пеев отправи много опасен удар, но вратарят на Пирин успя да избие
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 14.Четин Садула (73-9.Ангел Стоянов), 15.Радко Мутафчийски, 18.Петко Цанков , 25.Георги Ангелов, 45.Григор Долапчиев, 66.Орлин Старокин, 77.Даниел Пеев (86-10.Георги Амзин), 80.Лъчезар Котев, 99.Стефан Христов (63-11.Даниел Кутев)
Резерви: 97.Християн Василев, 3.Йордан Върбанов, 4.Кристиан Узунов, 5.Венцислав Бонев, 9.Ангел Стоянов, 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев​
Треньор: Костадин Ангелов

ПИРИН: 72.Георги Георгиев, 7.Анти Рениа, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 11.Манол Чапов (76-24.Антон Костадинов), 99.Радослав Кирилов(90+2- 26.Любомир Цолев), 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов (90+3-4.Димитър Митев), 6.Тодор Паланков, 18.Юлиян Попев, 25.Методий Стефанов
Резерви: 76.Красимир Костов, 24.Антон Костадинов, 16.Асен Крушовски, 4.Димитър Митев, 20.Ивайло Михайлов, 26.Любомир Цолев, 17.Петър Кепов​
Треньор: Милен Радуканов

София, ст. "Витоша"
Съдия: Ангел Баялцалиев
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация