Левски победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в лежерен мач от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на "Георги Аспарухов".

Головете за успеха вкараха Паулиньо (24') и Станислав Иванов (60'), който вече има 8 попадения в първенството. Бразилецът изостава с един гол от младока при стрелците.

Победата донесе на "сините" 42-ата им точка в първенството, като с нея те заемат второто място и са на 5 пункта от лидера Лудогорец (47). Трети в класирането е Локомотив (Пловдив) с 37 точки и среща по-малко. Витоша пък остава на последното място с едва 5 спечелени пункта.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Срещата днес започна напълно очаквано и домакините контролираха събитията на терена от първата минута, макар и да нямаше сериозни положения пред вратата на гостите.

Постепенно опасните ситуации зачестиха, а това доведе и до гол. В 24-ата минута Найденов центрира в наказателното поле, а Паулиньо отклони, като първоначалният му изстрел бе блокиран, но след разбъркване топката отново бе в краката на бразилеца, който при втория си опит не сгреши и откри резултата.

Силните минути за Левски продължиха и след гола, а с огромен пропуск се отчете Франко Мазурек в 29-ата минута. Той получи топката от Алар на точката за изпълнение на дузпа, но изстрелът му бе много неточен.

До края на полувремето Алар също имаше възможност да вкара, но Василев изби шутът му в корнер.

Второто полувреме започна на доста ниско темпо, но отборът, който владееше топката, отново беше този на домакините.

Най-добрият футболист за тима на Петър Хубчев бе Паулиньо, като бразилецът продължи да създава редица главоболия на "тигрите".

В 60-ата минута Живко Миланов проби отляво и центрира в наказателното поле, а Василев не се намеси добре и изби топката в краката на Станислав Иванов, който не сгреши от толкова добра позиция и отбеляза за 2:0.

Към края на срещата Станислав Костов се завърна в игра след няколкомесечно отсъствие, заменяйки Дени Алар.

До края на мача нов гол не падна и така Левски спечели с 2:0.

ЛЕВСКИ - ВИТОША 2:0
1:0 Паулиньо (24'), 2:0 Станислав Иванов (60')

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
8 - Атанас Кабов стреля от пряк свободен удар, но слабо. Миятович улови без особени проблеми.
16 - Паулиньо направи хубав пробив отляво, но Александър Христов се намеси и изби топката в корнер.
24 -ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Ивайло Найденов центрира в наказателното поле, Паулиньо отигра, а защитата на "тигрите" се справи в първия момент, но след неразбирателство топката стигна отново до крилото на Левски, а той бе безгрешен, вкарвайки отблизо за 1:0.
29 - Какъв шанс! Алар бе изведен в наказателното поле и сви топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Франко Мазурек я изстреля в аут.
35 - Християн Василев парира страхотен шут на Дени Алар.
45 - Край на първата част. Левски се оттегля с преднина 1:0.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

46 - Начало на втората част.
51 - Изстрел на Паулиньо от пряк свободен удар е избит от Василев в корнер.
60 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов бележи. Живко Миланов центрира отляво, а Василев не се намеси добре и изби топката в краката на Иванов, който отбеляза за 2:0.
71 -  Станислав Иванов нацелва напречната греда, но имаше и засада при положението.
84 - Алар стреля от пряк свободен удар, но отново не порази целта.
90+3 - Край на мача! Левски печели с 2:0.

Съставите:
Image result for levski emblemЛевски: 1.Милан Миятович, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 7.Паулиньо, 9.Дени Алар (8629.Станислав Костов), 10.Франко Мазурек, 14.Филипе Нашименто (6718.Насиру Мохамед), 19.Йоанис Каргас, 20.Живко Миланов, 70.Мартин Райнов, 99.Станислав Иванов (8679.Мартин Петков)
Резерви: 12.Петър Иванов, 11.Здравко Димитров, 18.Насиру Мохамед, 21.Асен Чандъров, 29.Станислав Костов, 77.Илия Юруков, 79.Мартин Петков

Image result for vitosha bistrica emblemВитоша (Бистрица): 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 3.Евгени Зюмбулев, 6.Румен Гьонов, 14.Четин Садула, 22.Александър Христев, 24.Георги Купенов, 7.Кристиян Кочилов (7096.Христо Иванов), 80.Лъчезар Котев (8220.Васил Първанов), 17.Запро Динев (7816.Теодор Костадинов), 93.Атанас Кабов
Резерви: 12.Николай Георгиев, 4.Кристиан Узунов, 16.Теодор Костадинов, 5.Венцислав Бонев, 96.Христо Иванов, 99.Ваньо Иванов, 20.Васил Първанов

Пловдив, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Никола Попов