Юношеският национален отбор на България до 17 години падна тежко от Австрия с 1:4 във втория си мач от квалификациите за Евро 2020 в Естония и реално приключи с мечтите за преодоляване на група 13, срещите от която се играят в Норвегия. Първите два тима от групата, срещите от която се играят в Норвегия, продължават напред. Четири състава от 3-ите места в 13-те групи също ще се промъкнат напред.

Селекцията на Марчо Дафчев отстъпи с 1:2 на Норвегия в първия си мач, а сега инкасира нови четири попадение и допусна втора загуба. Остава още един двубой за юношите ни в тази група на 23 октомври срещу Малта, но той ще определи само кой ще остане последен.

От България на австрийската отбрана проблеми създаваше само Симеон Александров, който в 38-ата минута центрира от корнер и Димо Кръстев откри резултата. Три минути по-късно Лоренцо Коко изравни.

След почивката австрийците вкараха нови три гола. Юсуф Демир изведе своите напред в 51-ата минута, правейки пълен обрат, а в 58-ата Филип Видра покачи на 3:1 след подаване на Онурхан Бабушку.

България имаше една възможност да се върне в мача, но Мартин Сораков пропусна, а две минути преди края Бенямин Канурич оформи крайното 4:1 след подаване на Елиас Хавел.

Състав на България: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Иван Алексиев, Благовест Величков, Мартин Сораков (80-Димитър Иванов), Димо Кръстев, Мартин Смоленски, Пламен Цончев (57-Антон Бакалов), Бисер Бонев (63-Валентин Николов), Симеон Александров;