ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Литекс победи Пирин (Гоце Делчев) с 5:0 в мач от 13-тия кръг на “А” група. С два гола се отличи нападателят Исмаил Иса, по един добавиха Армандо Ваюши, Галин Иванов и Герасим Заков. След успеха “оранжевите” са на 6-то място с 23 точки, Пирин (Гоце Делчев) остава на осма позиция с 18.

Футболистите на Христо Стоичков имаха пълно превъзходство на терена и можеше да отбележат поне още толкова голове. Георги Миланов пропусна и дузпа, а на два пъти гредите спасиха "неврокопчани". Гостите от Гоце Делчев не създадоха нищо интересно пред вратата на Илко Пиргов. Още в 17-ата минута ловчанлии организираха добра атака, но след шут на Славчев топката мина над вратата. В 28-ата минута албанецът Ходза в състава на Пирин беше сменен принудително и в игра влезе Виктор Шишков. Атаките на “оранжевите” продължиха една след друга. Първият гол падна в 36-ата минута. Георги Миланов пое топката от центъра на терена, пусна към Ваюши, който от наказателното поле отбеляза хубав гол за 1:0. Три минути след това Литекс поведе с 2:0. Антон Недялков центрира, Исмаил Иса подложи крак и прати топката във вратата. В следващата минута Момчил Цветанов уцели гредата. В последната минута на първата част Исмаил Иса направи още един пропуск.

През втората част натискът на Литекс се увеличи и логично паднаха още три гола. В 53-ата минута Исмаил Иса покачи на 3:0. Нападателят засече центриране от пряк свободен удар на Момчил Цветанов. В 72-ата минута Мартин Богдев отсъди дузпа за Литекс, след като играч на Пирин спря с ръка удар на Бодуров. Георги Миланов изпълни, но Абдиков отрази удара. При добавката Томислав Костадинов не успя. В 76-ата минута стражът изби удар на Бодуров с глава, три минути след това Абдиков отново се намеси след шут на Галин Иванов. В 80-ата минута Илия Миланов разтресе гредата след центриране на Галин Иванов. Последваха още и още пропуски пред вратата на Пирин (Гоце Делчев), като вездесъщият Абдиков вадеше, каквото може. В 84-ата минута обаче Литекс вкара за 4:0. Георги Миланов проби отляво, подаде към Заков, който отклони топката към Галин Иванов и той я прати във вратата. Крайното 5:0 оформи Герасим Заков в 85-ата минута. Славчев проби отдясно, намери Заков в наказателното поле, който копна топката над излезлия да го пресрещне Абдиков.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ В "А" ГРУПА

КЛАСИРАНЕТО В "А" ГРУПА

ЛИТЕКС - ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 5:0
1:0 Армандо Ваюши (36), 2:0 Исмаил Иса (39), 3:0 Исмаил Иса (53), 4:0 Галин Иванов (84), 5:0 Герасим Заков (85)