Литекс разби като гост Етър с 4:0 и се изкачи на четвъртото място в класирането. “Болярите” започнаха по-активно мача и в първите десетина минути опитаха да упражнят домакински натиск. Надеждите им, че могат да се представят достойно обаче бяха попарени още в 9-ата минута. Георги Миланов бе изведен пред наказателното поле, проби, върна топката към нахлуващият на скорост Александър Цветков, който с лекота откри резултата.

Положението за Етър стана още по-тежко в 18-ата минута, когато титулярният десен бек Георги Гайдаров се контузи и бе заменен принудително три минути по-късно.

В следващите минути двата отбора организираха по две три атаки, но не сътвориха нищо опасно. Едва секунди преди почивката Георги Миланов подаде на Исмаил Иса, който с техничен удар покачи на 2:0 това бе и дебютното му попадение за “оранжевите”.

През втората част Етър отново тръгна по-активно. В 52-ата минута Луис Едуардо пробва късмета си с мощен удар, но нацели страничната греда. Отговорът на Литекс бе светкавичен. Иса подаде на Заков в наказателното поле и той покачи на 3:0. Резервата Армандо Ваюши също записа името си сред голмайсторите, като оформи крайното 4:0 за Литекс.

Етър - Литекс 0:4

0:1 Александър Цветков (0:1), 0:2 Иса (45), 0:3 Заков (57), 0:4 Ваюши (65)

3 - Грегори Жандре е изведен в наказателното поле, шутира, но Илия Миланов блокира удара му.
5 - Георги Миланов хвърля страхотен дълъг пас към Галин Иванов, той овладява топката, центрира, но Исмаил Иса остава под топката.
9 - topka.jpg  ГОООООООЛ!!! Георги Миланов получава топката в ляво, навлиза в наказателното поле, връща на Александър Цветков, който със страхотен удар откри резултата.
15 - Атанасов пробива почти до аутлинията, стреля към вратата, но ударът му минава в аут.
21 - smqna.jpg Смяна в състава на Етър. Десният бек Георги Гайдаров напуска терена с контузия.
22 - Станкев пробива отдясно, центрира към Атанас Атанасов, но той не успява да се разпише
23 - Играта е спряна след сблъсък между Герасим Заков и Георги Миланов
27 - Йеленкович стреля от разстояние, ударът му минава над гредата.
33 - Страхил Попов преминава през четирима играчи на Етър, центрина, Иса стреля с глава, но Венцислав Димитров спасява.
34 - Мартин Станкев центрира към Жандре, но той не успява да стигне до топката
35 - Нова атака на Етър, Луис Едуардо сваля топката на гърди към Жандре, той шутира, но Пиргов спасява.
45 - topka.jpg  ГОООООООЛ!!!  Георги Миланов получава топката пред наказателното поле на Етър, подава в коридор към Иса, който с техничен удар вкара първия си гол за Литекс.

46 -
Страхотен удар на Георги Миланов, минава в аут
52 - ГРЕДА! Луис Едуардо с остър удар праща топката в страничната греда.
57 - topka.jpg  ГОООООООЛ!!! Исмаил Иса подава на Герасим Заков, който от малък ъгъл бележи за 0:3
70
83 - Опасен удар на Заков, Венцислав Димитров избива в корнер
90 - Край на мача

167.JPGЕтър: 88. Венцислав Димитров, 16. Георги Гайдаров (17 - 21. Мартин Станкев), 6. Тихомир Трифонов, 13. Костадин Гаджалов, 28. Атанас Атанасов, 4. Николай Петров, 7. Радослав Анев, 30. Ели Маркес, 23. Грегори Жандре (57 - 22. Красен Трифонов), 14. Четин Садула, 9. Луис Едуардо (77 - 91. Йоан Пивати)

Резерви:
1. Цветомир Цанков, 22. Красен Трифонов, 12.  Нери, 21. Мартин Станкев, 10. Ахмед Хикмет, 91. Йоан Пивати, 3. Милчо Макенджиев

Старши треньор: Цанко Цветанов

lit.jpgЛитекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 21. Александър Цветков, 23. Небойша Йеленкович (70 - 24. Едон Хасани), 17. Георги Миланов, 77. Галин Иванов (68 - 8. Никола Колев), 9. Исмаил Иса (60 - 14. Армандо Ваюши), 10. Герасим Заков

Резерви: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 6. Симеон Славчев, 7. Костадин Башов, 8. Никола Колев, 14. Армандо Ваюши, 24. Едон Хасани

Старши треньор: Христо Стоичков