Локомотив (Пловдив) бързо се върна на победния път, след като в предишния кръг завърши при 1:1 със Славия. Днес "смърфовете", водени от Бруно Акрапович, спечелиха с 2:0 домакинството си на позакъсалия Ботев (Враца), който е с временен наставник Илиян Василев след оставката на Сашо Ангелов.

Първият гол в срещата падна в 33-ата минута и бе дело на Диниш Алмейда. Второто попадение вкара Георги Илиев в 90-ата минута.

Победата за "черно-белите" бе под номер 11 в 16 срещи, като им отрежда 36 точки, второ място и 3 точки пасив от лидера Лудогорец. Трети в класирането е Левски с 35 пункта, като "сините" и "зелените" са с по мач по-малко от пловдивчани.

Срещата на "Лаута" днес не предложи особено голямо зрелище, като двата тима играеха предимно в центъра на терена.

При едно центриране на Диниш Алмейда в 33-ата минута топката направи щастлива парабола и се отби в гредата на врачани, за да влети в мрежата им.

Това бе и най-интересното от първата част.

Второто полувреме предложи малко повече атаки и към двете врати, като по-активни логично бяха гостите, тъй като търсеха изравняване.

В крайна сметка при една контраатака в 90-ата минута Георги Илиев се разписа за крайното 2:0. Димитър Илиев навлезе в наказателното поле и пусна пас към точката за изпълнение на дузпа, откъдето ветеранът отбеляза с лекота на опразнената врата.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Враца) 2:0
1:0 Диниш Алмейда (33'), 2:0 Георги Илиев (90')

Най-интересното от мача по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
8 - Първите минути изминаха без сериозни ситуации пред някоя от двете врати. Играта се води предимно в центъра на терена.
24 - Хубава атака на Ботев (Враца) завършва с двойно между Петър Атанасов и Домовчийски, като впоследствие топката се отби в първия и излезе в аут.
33 - ГООООЛ! Диниш Алмейда навлезе в наказателното поле и копна топката с цел да я центрира, но тя се отби в страничната греда и влезе в мрежата на гостите за 1:0.
41 - Изстрел на Ивайло Михайлов от дистанция е неточен.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
57 - След изпълнен свободен удар Димитър Илиев стреля с глава, но неточно.
65 - Какъв шанс! Петър Атанасов навлезе и центрира, а Малембана едва не вкара топката в собствената си врата, изчиствайки я в корнер.
70 - Страхотна възможност пред Домовчийски. Нападателят стреля триково, но неточно.
90 - ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) бележи за втори път. При скоростна контраатака Димитър Илиев напредна в наказателното поле и пусна пас за Георги Илиев, който отблизо не сгреши на опразнената врата.
90+3 - Край на мача! Локомотив печели с 2:0!

Локомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 61.Диниш Алмейда, 6.Стивън Езе, 5.Дейвид Малембана, 13.Един Бахтич (7610.Парвизджон Умарбаев), 34.Петър Витанов, 20.Милош Петрович (7821.Георги Илиев), 14.Димитър Илиев, 7.Момчил Цветанов, 12.Ален Ожболт (719.Бирсент Карагерен), 77.Анте Аралица
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 44.Николай Николаев, 10.Парвизджон Умарбаев, 21.Георги Илиев, 9.Бирсент Карагерен
Треньор: Бруно Акрапович

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 4.Ангел Лясков(73​86.Валери Божинов), 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 37.Венцислав Керчев, 7.Георги Вълчев, 39.Деян Иванов, 8.Доминик Янков, 19.Ивайло Михайлов, 18.Илия Миланов, 10.Петър Атанасов (8214.Мирослав Будинов)
Резерви: 1.Христо Митов, 86.Валери Божинов, 14.Мирослав Будинов, 15.Филип Ждерич
Треньор: Стойчо Драмов