Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Черноморец в мач от 19-ия кръг на "А" група, игран пред близо 5000 зрители на "Лаута". По този начин "смърфовете" влошиха още повече положението на "акулите", които днес записаха поражение в пети пореден шампионатен двубой. БЛИЦ припомня, че за последно Димитър Димитров-Херо и момчетата му постигнаха победа в "А" група на 28 ноември - 2:0 у дома срещу Славия, след което последваха загуби от Литекс, "Левски", ЦСКА, "Ботев" (Пловдив) и днес от "черно-белите".

Успехът на Локо (Пд) дойде след голове на Станислав Маламов и Четин Садула в последния половин час на мача. С прибавените три точки селекцията на Стефан Генов събра 31 и се утвърди на 6-ото място, докато Черноморец остава на 7-ата позиция с 27 точки.

Първото положение пред една от двете врати дойде в 20-ата минута. Тогава гостите от Бургас бяха близо до откриване на резултата. Исуф Уатара изведе на добра позиция Преслав Йорданов, който шутира, но топката срещна напречната греда.

"Смърфовете" отговориха с удари на Йордан Юруков и Станислав Маламов. Минута преди края на първото полувреме Христо Златински стреля, Стоян Колев не се намеси убедително, но след разбъркване топката така и не попадна в мрежата му и нулевото равенство се запази до почивката.

През втората част избраниците на Стефан Генов вдигнаха оборотите и започнаха да надиграват "акулите". Трудът на домакините беше възнаграден в 62-ата минута, когато привържениците на Локо (Пд) най-после ликуваха. Станислав Маламов се разписа, след като получи топката от Георги Стефанов около точката на дузпата и я промуши под плонжа на Стоян Колев за 1:0.

В 72-ата "смърфовете" удвоиха преднината си. Появилият се само секунди по-рано Четин Садула реализира с глава, засичайки центриране отляво и изпращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите - 2:0.

В добавеното време на двубоя появилият се на смяна Станислав Дрянов пропусна да реализира почетен гол за Черноморец.

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Станислав Маламов (62), 2:0 Четин Садула (72)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
9 - jalt.jpg Жълт картон и за нападателя на Черноморец Преслав Йорданов, който извърши фаул в атака.
20 - ГРЕДА! Гостите за малко да открият резултата. Исуф Уатара изведе на добра позиция Преслав Йорданов, който шутира, но топката срещна напречната греда.
24 - Слаб удар на Йордан Юруков не затруднява Стоян Колев.
32 - Силен изстрел на Станислав Маламов е спасен от опитния страж на "акулите".
39 - Включилият се в атака Мартин Кавдански засича с глава центрираната топка, Стоян Колев спасява.
41 - Рангел Абушев получи топката на добра позиция от Юруков, но не успя да стреля.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45 - Удар на Христо Златински от границата на пеналта, Колев избива, след което топката попада в Станислав Маламов, чийто удар премина встрани от вратата на Черноморец.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - Втората част започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на Локо (Пд) Иван Беделев, който почина внезапно на 27 март.
50 - jalt.jpg Жълт картон за Траян Дянков за нарушение срещу Маламов. Дянков е шампион със "смърфовете" през 2004 година.
62 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Станислав Маламов се разписва и дава преднина на домакините, хвърляйки в екстаз близо 5-те хиляди по трибуните на "Лаута". Талантливият халф получи топката от Георги Стефанов около точката на дузпата и я промуши под плонжа на Стоян Колев.
63 - smqna.jpg Херо извършва първа смяна. Борислав Балджийски отстъпва мястото си на Лъчезар Балтанов.
64 - smqna.jpg Първа смяна и за домакините. Владислав Мирчев влиза в игра, Георги Стефанов напуска терена.
72 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за "смърфовете"! Садула се разписва само секунди след появата си на терена. Бившият играч на ЦСКА реализира с глава, засичайки центриране отляво и изпращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стоян Колев.
75 - smqna.jpg Последна смяна за гостите. Цветомир Цонков отстъпва мястото си на Станислав Дрянов.
83 - smqna.jpg Тодор Тимонов се завръща в игра след дълго отсъствие заради тежка контузия. Принца на Пловдив влиза на мястото на Йордан Юруков.
85 - Лъчезар Балтанов шутира от 30-ина метра, топката се отби в крак на бранител и излезе в корнер.
89 - Лорис Арно отправи ножичен удар от границата на вратарското поле, топката прелетя над вратата на домакините.