Локомотив (Пловдив) продължи отличното си представяне, успявайки да победи с минималното 1:0 ЦСКА в интригуващ сблъсък от 14-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата на "Лаута" реализира Крис Гади, който се разписа още в 24-ата секунда и това се оказа достатъчно за Александър Станков и момчетата му да вземат трите точки от "армейците".

Така "смърфовете" приземиха ЦСКА, който в миналия кръг разби "Левски" с категоричното 3:0. Тази вечер обаче "червените" имаха срещу себе си отлично подреден противник, като момчетата на Сашо Станков перфектно противодействаха на тези на Стойчо Младенов и заслужено ликуваха след последния съдийски сигнал. Домакините наложиха страхотна преса, най-вече атакувайки остро по фланговете, на което гостите така и не успяха да противодействат. Пролича си и по-голямото желание за победа в "смърфовете", които се бориха мъжки и логично триумфираха срещу "армейците", с които направиха 0:0 на старта на новото първенство.

Победата е четвърта поредна за Локо (Пд) в първенството и общо девета. С прибавените 3 точки "черно-белите" събраха 28 в актива си и се изравниха с челниците Лудогорец и Литекс. Разградчани и "оранжевите" обаче играят в неделя мачовете си от 14-ия кръг.

За гостуването на "Лаута" Стойчо Младенов се довери на героите от дербито с "Левски", а за "смърфовете" на пейката остана опитният Здравко Лазаров.

Срещата започна перфектно за домакините. Още в 24-ата секунда Локо (Пд) поведе в резултата, като Крис Гади хвърли в екстаз феновете на "черно-белите", изпълнили до краен предел трибуните на "Лаута". Йордан Тодоров центрира към наказателното поле на бившия си тим, където Мартин Камбуров с едно докосване отклони към Гади, а френският халф от воле с външен фалц разстреля Томаш Черни, пращайки топката в горния десен ъгъл - 1:0.

В 33-ата минута "армейците" пропуснаха отлична възможност за изравняване. Емил Гъргоров центрира отляво, Йордан Господинов изби топката, която обаче попадна право на главата на Милисавлевич, но сърбинът не уцели опразнената врата.

Малко след това Черни сгреши при центриране и подари топката в краката на Крис Гади, но шутът на французина беше блокиран от бранителите на гостите.

Втората част започна с ново положение пред вратата на ЦСКА. Един от най-дейните в днешната среща Дани Кики пробва силен удар от дистанция, като топката прелетя покрай дясната греда.

В 56-ата минута Апостол Попов центрира отдясно към първа греда, където Александър Тунчев изпревари Мамади Сидибе и изчисти. От опитният малийски нападател се очакваше повече, но и в този мач бившата звезда на Сток Сити разочарова, като Стойчо Младенов замени първо него, след като в 57-ата минута пусна на мястото му Бруно Морейра.

Малко след това Тодор Янчев изведе отлично Гъргоров, който обаче нанесе доста неточен удар към Йордан Господинов.

В 77-ата с малко повече късмет Диего Фераресо можеше да удвои преднината на домакините. Бразилецът с много технично изпълнение потърси горния ляв ъгъл на Черни, но топката прелетя точно над гредата.

До края на мача ЦСКА се опита да достигне до изравняване, но нямаше шанс за гол след удари на Милисавлевич и Гъргоров.

Така Локо (Пд) постигна минимална победа срещу "армейците", на които им се догади след страхотния гол в 24-ата секунда на Крис Гади.

Мачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - ЦСКА 1:0
1:0 Крис Гади (1)

ЛОКО (Пд):12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 22.Аласан Н`Дайе, 33.Александър Тунчев (к), 75.Аймен Белаид, 28.Стелиос Илиадис, 9.Дани Кики (73-77.Здравко Лазаров), 89.Станислав Маламов (82-3.Валери Георгиев), 91.Крис Гади (88-18.Асен Георгиев), 87.Диего Фераресо, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 18.Асен Георгиев, 21.Руслан Куанг, 21.Станко Йовчев, 88.Геоги Стефанов, 77.Здравко Лазаров
Треньор: Александър Станков

cska.JPG
ЦСКА:12.Томас Черни, 19.Апостол Попов, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев (к), 37.Жереми Фо-Поре (65-71.Антон Карачанаков), 5.Тодор Янчев, 18.Ивайло Чочев (80-9.Християн Кировски), 11.Неманя Милисавлевич, 10.Mарсиньо, 23.Емил Гъргоров, 7.Мамади Сидибе (57-41.Бруно Морейра)
Резерви: 99.Стоян Колев, 21.Венцислав Василев, 25.Ангел Грънчов, 41.Бруно Морейра, 71.Антон Карачанаков, 15.Брайън Хауърд, 9.Християн Кировски
Треньор: Стойчо Младенов